Wszystko o okresowych szkoleniach BHP dla kierowców

Data dodania 2019-01-22 22:06:56
Wszystko o okresowych szkoleniach BHP dla kierowców

W branży transportowej zachowanie zasad bezpieczeństwa ma kluczowy wpływ na jakość codziennie wykonywanej pracy. Zawodowy kierowca musi posiadać zaświadczenie o ukończeniu szkolenia wstępnego z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. To jednak niejedyny kurs w tej dziedzinie, który na niego czeka.

Kierowca zawodowy musi ukończyć szkolenie okresowe w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy oraz regularnie je powtarzać (co pięć lat). Uprawnienia oraz wyobraźnia to elementy niezbędne do realizacji się w zawodzie kierowcy. Coraz łatwiejsze i bardziej dostępne staje się uzyskiwanie uprawnień – szczególnie, gdy w grę wchodzi szkolenie BHP dla kierowców przez Internet.

BHP dla kierowców zawodowych

Zasady bezpieczeństwa i higieny pracy powinien znać każdy. Szczególnie ważne jest to dla kierowców zawodowych, których zawód zaliczany jest do kategorii trudnych i niebezpiecznych. Według badań kierowcy zawodowi są najczęściej poszkodowanymi pracownikami w wypadkach przy pracy. Statystyki mówią, że nawet robotnicy budowlani czy osoby pracujące w górnictwie, których zawody mogłoby wydawać się bardziej niebezpieczne, nie odnoszą takich szkód przy pracy, jak właśnie kierowcy zawodowi. Między innymi dlatego tak ważne jest dokładne zapoznanie się osób, na co dzień przemieszczających się pojazdami samochodowymi, z zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy. Nie tylko prawo jazdy, wyobraźnia, silna wola, motywacja, odporność na stres czy umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach, ale również specjalistyczna wiedza i przygotowanie wpływa na jakość pracy kierowcy zawodowego.

W dostępnych materiałach szkoleniowych omawia się m.in.:
- zagrożenia wynikające z pracy na tym stanowisku,
- wypadki oraz choroby zawodowe,
- profilaktyczną ochronę zdrowia pracowników,
- postępowanie w razie wypadków i w sytuacjach awaryjnych,
- czas pracy kierowców zawodowych,
- zasady udzielania pierwszej pomocy.

Szkolenie okresowe BHP dla kierowcy zawodowego

Zaświadczenie ważne przez 5 lat można zdobyć za pośrednictwem Internetu – innowacyjne rozwiązania w zakresie e-learningu, a także nieograniczony dostęp do platformy szkoleniowej i najważniejszych materiałów pozwalają na naukę w dowolnym miejscu oraz czasie. Podczas nauki na platformie e-learningowej istnieje możliwość konsultacji z wykładowcą oraz uzyskanie fachowych odpowiedzi i doradztwa w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy kierowców zawodowych.

Kierowco – rozwiąż test BHP online!

E-learning to przede wszystkim wygodna forma nabycia i sprawdzenia swojej wiedzy. Kierowcy zawodowi mogą bez limitu podchodzić do egzaminu z wiedzy o bhp w formie testu. Każdy ma prawo popełnić błędy – lepiej jednak popełnić je przy rozwiązywaniu testu niż w rzeczywistości – przy pracy kierowcy zawodowego. Po przejściu szkolenia od ręki otrzymuje się zaświadczenie – tempo jego zdobycia jest zatem uzależnione od czasu, w którym pracownik przerobi dostępny materiał. Co więcej, cena takiego okresowego szkolenia BHP dla kierowców jest niezwykle korzystna. W cenie zawarte są materiały, zaświadczenie, egzamin, wspomniane konsultacje, a także opłata za przesyłkę zaświadczenia. To komfortowe rozwiązanie dla wszystkich, a szczególnie dla zawodowych kierowców, którzy poświęcają swojej pracy dużo czasu i uwagi. Okazuje się, że tak ważna w codziennym życiu nauka może być przyjemna, niedroga i nie pochłonie zbyt wiele cennego czasu.